Najnowsze wpisy, strona 6


wrz 03 2008 Nowy pakiet RPM - tuxcmd-bin-0.6.36-1.i386.rpm...
Komentarze: 0

W repozytorium pojawił się kolejny pakiet. Zawiera on program Tux Commander - świetną alternatywę dla Total Commandera. Podobnie jak Krusader obsługuje zakładki, lecz w przeciwieństwie do niego nie bazuje na Qt lecz na Gtk.

Server 1

www.djenergizer_xt.republika.pl
tuxcmd-bin-0.6.36-1.i386.rpm

sie 14 2008 Nowy pakiet RPM - flash-plugin-9.0.124.0-release.i386.rpm...
Komentarze: 0
sie 13 2008 Nowe repo
Komentarze: 0

Hello! Dawno tu nie zaglądałem, i było ku temu kilka powodów:

1. Nie chciało mi się :-)

2. Nie mam czasu, pracuję ;-P

3. Wkurzył mnie hosting zdjęć, który usunął screeny ;-/

No ale przejdźmy do właściwego tematu. Zaczynam tworzyć własne repozytorium. Nie chce, żeby było one przeznaczone dla konkretnej dystrybucji - chcę, żeby pakiety działały na różnych dystrybucjach. Na razie wsadzam pakiety nie swoje, pobrane ze stron producentów, nie dedykowane dla żadnej dystrybucji. Póki co korzystam z serwerów republiki, których kiedyś sobie narobiłem. Serwery po 30 MB. Jakby ktoś miał, jakieś inne, darmowe, większe to są bradzo mile widziane :-)

Server 1

www.djenergizer_xt.republika.pl

1. frostwire-4.17.0.noarch.rpm

2. RealPlayer11GOLD.rpm

 

Serwer 2

www.energizerxt.republika.pl

1. jre-6u7-linux-i586.rpm

2. opera-9.51.gcc4-static-qt3.i386.rpm

maj 29 2008 Pidgin & Tlen
Komentarze: 0

Ostatnio pisałem o wtyczce AQQ do Pidgina. Teraz czas na Tlen. Przez tlena może gadać każdy kto ma konto na o2.pl , potrzeba jedynie jakiegos programu obsługującego Tlen. Serwis o2.pl wypuścił odpowiedni komunikator do tego o nazwie Tlen, no ale niestety tylko na platformę Windows. Na szczęście świat open source nie zostaje na to obojętny i mamy kilka aplikacji do obsługi tlena pod Linuksem tj. TleenX2 czy GnuGadu2. Ale po co instalować nowy program jak możemy mieć wszystko w jednym? Pidgin nie ma standardowo obsługi Tlena, ale istnieje plugin, który dodaje nam ten protokół do komunikatora.

Instalacja jest tu banalnie prosta dlatego podam tylko link:

 

RPM dla Mandrivy

pidgin-tlen-0.0-0.20070524.2mdv2008.1.i586.rpm

 

Mój login tlen to Energizer.XT

maj 28 2008 Brasero - takie Gnome'owe Nero ;-)
Komentarze: 0

Każdy kto ma nagrywarkę i chce jej używać potrzebuje programu do nagrywania. Najczęściej do zakupionej nagrywarki dostarczany jest Nero - niestety, tylko wersja dla Windows. Jest wersja Nero dla Linuksa i nazywa sie NeroLinux, niestety płatna. Kiedyś używałem Trial'a tej wersji i sprawowała się bardzo dobrze, a niestety upłynęło 30 dni i klops, nie ma. Płacić nie zamierzałem więc poszukałem czegoś innego. Ściągnąłem K3B. Programik sprawował się też całkiem nieźle, no ale nie pasował zbytnio do mojego Gnome'a. Teraz używam Brasero.

Brasero

Program, jest lekki, intuicyjny i prosty w obsłudze. Znajduje się w repozytoriach Mandrivy więc ściągnąć Brasero nie jest trudno. Możemu dzięki niej nagrywać płyty AudioCD, CD, DVD, nagrywać obrazy płyt.

Brasero - Projekt Danych