Archiwum 27 maja 2008


maj 27 2008 Pidgin & AQQ
Komentarze: 0

We wcześniejszej notce pisałem o komunikatorach. Wśród nich szczególnie polecam Pidgina. Posiada on możliwość obsługi gg, msn, google talk, jabera i jeszcze paru innych sieci. Wśrod nich standardowo nie ma niestety sieci AQQ (nie mylic z QQ). Na szczęście istnieje biblioteka umożliwiająca komunikację w sieci AQQ przez Pidgina.

Pod Mandrivą wygląda to tak:

Ściągamy bibliotekę stąd:

libaqqprotocol.so

 

Przenosimy plik libaqqprotocol.so do katalogu /usr/lib/purple-2/

Potem uruchamiamy Pidgina i dodajemy nowe konto AQQ.

Teraz możemy normalnie już sobie gadać, wapstery będą nabijanę (choć licznik pokazuje cały czas 0), dzwonki i tapetki będa co tydzień nam przychodzić, ranga użytkownika będzie się podnosić i gra gitara :)

Niestety nie znajdziemy użytkowników w katalogu, ani nie wyeksportujemy/zimportujemy kontaktów na/z serwer(a), wiec radzę sobie gdzieś kontakty spisać, ale to tylko takie małe nieudogodnienia.

 

Pod Windowsem możemy zrobić to tak:

aqqplugin-setup.exe

Sciągamy instalujemy i dalej tak samo.

Jezeli nie chcemy nic instalować to trzeba ściągnąć ten pliczek:

aqqprotocol.dll

i kopjujemy do katalogu zazwyczaj:

C:/Program Files/Pidgin/Plugin/

o ile dobrze pamiętam.

 

Miłej zabawy. Jak by ktoś nie wierzył, że działa to mój AQQ 5142762

maj 27 2008 Audacious - Power Of Music :)
Komentarze: 0

Kto nie lubi sobie czasem posłuchać muzyczki? Chyba mało kto :) Do słuchania muzyczki na kompie przydaje się odtwarzacz. Pod Windowsem chyba od zawsze popularny był Winamp, chociaż w ostatnim czasie dużo ludzi używa też JetAudio, Windows Media Player czy Aimp2. Pod Linuksem mamy rownież duży wybór odtwarzaczy np. Amarok, Rhythmbox, Exaile, Xmms czy Totem. Ja preferuję Audaciousa. Program na pierwszy rzut oka podobny do Winampa. Obsługuje nawet jego skórki.

Audacious

Audacious chodzi bardzo sprawnie. Jest lekki, prosty i czytelny i tego właśnie oczekuję od odtwarzacza. Posiada znakakomite (wg mnie) okno ustawień:

Okno ustawień Audaciousa

Audacious'a polecam wszystkim użytkownikom Linuksa. Kiedys używałem XMMS i próbowałem nawet Winampa pod Linuksa, ale ani ten pierwszy, a drugi tym bardziej nie umywają się do Audaciousa. Audacious jest w oficjalnych repozytoriach Mandrivy.

Download

http://audacious-media-player.org/index.php?title=Downloads