maj 01 2008

Komunikatory


Komentarze: 0

Komunikator to nieodzowne narzędzie internauty ;-)

Najpopularniejszym protokołem w Polsce jest gg. Co prawda nie jest on najlepszy, ale cóż poradzić?
Do korzystania z niego pod windowsem możemy używać oryginalnego klienta gg ze strony producenta, ale niestety nie ma wersji na Linuksa ;-(

Na szczęście są inne komunikatory. Jednym z nich jest Pigdin. Dostępny jest na wszystkie platformy, obsługuje wiele protokołów w tym gg.

Instalacja jest dosyć prosta. Biblioteka GTK+ instaluje się automatycznie. Po uruchomieniu dodajemy konto gg. Następnie wybieramy menu Konta->Gadu-Gadu->Pobierz listę kontaktów z serwera (jeżeli mamy już kontakty na serwerze, jeżeli nie należy je wcześniej wyeksportować). Aby zobaczyć osoby nieobecne osoby postępujemy tak jak na poniższym screenie. Potem możemy jeszcze wybrać menu Znajomi->Sortowanie listy->Wg statusu. Program obsługuje jeszcze dużo innych protokołów. Ja korzystam jeszcze z Google Talk.

Download
http://pidgin.im/download/windows/

Pidgin & Skype

Do rozmów głosowych popularnym programem jest Skype. Możemy go pobrać ze strony producenta również w wersji na systemy Linux.

Download
http://www.skype.com/intl/pl/download/skype/windows/

Co do gg to istnieją również programy typowe dla tego protokołu tj. Kadu czy GnuGadu2, z którymi nowy użytkownik nie powinien mieć większego problemu.

Do rozmów głosowych możemy wypróbować także Ekigę, ale to jak już mamy czas i ochotę ;-)

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz